Нова пропозиція офісів в Києві за 9 міс. зросла на 30% – Cushman & Wakefield

Обсяг нової пропозиції на ринку офісної нерухомості в Києві в січні-вересні 2020 року збільшився на 30 %% в порівнянні з показниками за аналогічний період 2019 року і склав 78,8 тис. Кв. м, повідомляється в звіті консалтингової компанії Cushman & Wakefield в середу.

“Обсяг нової пропозиції на ринку офісної нерухомості в Києві склав приблизно 43,2 тис. Кв. М в третьому кварталі 2020 року, а за результатами перших дев’яти місяців 2020 року – приблизно 78,8 тис. Кв. М, що перевищує на 30% і 50% показники аналогічного періоду 2019 і 2018 років відповідно. в третьому кварталі 2020 року в експлуатацію було введено бізнес-центри Forum Infinity (8,1 тис. кв. м) і Forum Park Tower (8,2 тис. кв. м) , споруджені шляхом реконструкції, а також Hillfort Business Mansion (8,5 тис. кв. м) і Avenue 53 (18,3 тис. кв. м) “, – зазначено в звіті.

Крім того, був відкритий БЦ Sigma площею 18,7 тис. Кв. м, введений в експлуатацію ще в 2014 році. Також в четвертому кварталі очікується відкриття нової черги інноваційного парку Unit.City.

За даними Cushman & Wakefield, попит на оренду офісів залишається низьким: обсяг валового поглинання в третьому кварталі склав 32,5 тис. Кв. м, що відповідає показнику попереднього кварталу. При цьому показник за дев’ять місяців знизився на 70-75% в порівнянні з минулим роком. Чисте поглинання склало 3,5 тис. Кв. м.

Серед ключових угод в третьому кварталі компанія відзначає оренду додаткової локації на 8,55 тис. Кв. м в БЦ Hillfort Business Mansion (орендар не розкривається), новий договір EvoPlay на 4,5 тис. кв. м в БЦ на вул.Лейпцизька, 15, а також переїзд FragLab в приміщення площею 3,6 тис. кв. м в БЦ “Венеціанський”.

Вакантність на ринку офісів в Києві в кінці третього кварталу збільшилася до 10,4%, що на 1,4 п.п. більше, ніж у другому кварталі, і на 3,9 п.п. більше показника на кінець 2019 року. При цьому до кінця року показник може знизитися, вважають в Cushman & Wakefield.

У той же час орендні ставки в третьому кварталі 2020 року залишалися на рівні другого кварталу і склали $ 27кв. м / місяць (без ПДВ і комунальних платежів) на приміщення класу “А”. Експерти Cushman & Wakefield вважають за можливе подальше зниження орендних ставок на приміщення всіх класів, при цьому показники багато в чому залежать від конкурентоспроможності та вакантності кожного окремого об’єкта.

“У третьому кварталі 2020 роки ми спостерігали деяке пожвавлення ділової активності, зокрема, в торговому сегменті, і поліпшення динаміки промислового виробництва на тлі зростання попиту на внутрішньому і світових ринках. Однак постійне зростання нових щоденних випадків захворювання СOVID-19 в Україні означає, що існує ризик зниження ділової активності, а це значить, що виклики для ринку офісної нерухомості в Києві будуть стояти гостро, по крайней мере, в короткостроковому періоді “, – цитується в звіті керівник департаменту аналітики і консалтингу з питань девелопменту компанії Cushman & Wakefield березня Косюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *