Нова пропозиція на ринку офісів на лівому березі Києва в 2021 році складе близько 20 тис. Кв.м

Нова пропозиція офісних приміщень, розташованих на лівому березі Києва, в 2021 році складе всього близько 20 тис. Кв. м, повідомила міжнародна консалтингова компанії CBRE Ukraine (Київ).

Згідно зі звітом компанії, представленому в ході вебінару “Аналітика ринку офісної нерухомості” 27 січня, на столичному ринку в 2021 році очікується вихід близько 180 тис. Кв. м нових офісних приміщень, з яких лише 20 тис. кв. м – на лівому березі Києва. Серед них офісні будівлі по ул.Бажана (11 тис. Кв. М і 6 тис. Кв. М) і БЦ Piramida (2,6 тис. Кв. М).

“Маленький рада девелоперам: треба звернути увагу на лівий берег, так як 35% працюючих в центрі людей живуть саме там. Дефіцит приміщень на лівому березі також впливає на те, що люди не хочуть повертатися в офіси, їхати далеко в центр. Було б добре розвивати і лівий берег, що зараз потихеньку і відбувається “, – повідомила в ході вебінару керівник департаменту офісної нерухомості CBRE Ukraine Анна Сильвестрова.

За її словами, оптимальними для лівого берега є проекти площею близько 20 тис. Кв. м, розташовані недалеко від метро.

У той же час, орендні ставки на якісні приміщення класу “А” на лівому березі будуть неминуче нижче, ніж на аналогічні об’єкти на правому березі.

“Це невигідно девелоперам, так як повернення їх інвестицій буде набагато довше і трохи болючіше”, – додала Сильвестрова

Вона вважає, що хтось повинен запустити проект, який дозволить зрівняти в правах два берега. “Думаю, швидше побудувати бізнес-центр, ніж п’ятий або шостий міст”, – уточнила експерт.

При цьому CBRE прогнозує скорочення нової пропозиції в 2023-2024 роках, так як в минулому році були скасовані або припинені багато проектів на ранніх етапах будівництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *