Нова програма підтримки виноробів не вирішує проблеми галузі

Урядова програма фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства 2020 не відчинить якихось нових можливостей для українських виноробів.

Про це в коментарі AgroPortal.ua сказав голова громадського союзу «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

За його словами, подібний документ розробляли в 2008 р, і він повинен працювати до 2025 р Але цього не відбувається: програма не впливає на розвиток галузі.

«До розробки такого інструменту підтримки виноградарської та виноробної галузі необхідно залучати фахівців, експертів, представників підприємств, що займаються промисловим виробництвом вин і вирощуванням винограду. Щоб почути їхні поради та врахувати досвід », – говорить він.

Також не зайвим буде підключити іноземних, європейських експертів. «Люди, які писали програму 2008 року, до сих пір працюють в міністерстві і брали участь в складанні нової. У мене немає впевненості, що при цьому вони будуть ставитися до розвитку виноробної галузі, як до власної справи », – зазначає він.

Нових фахівців, звичайно, привертають, але в результаті в багатьох випадках підточують її по-своєму, додає він.

Печко переконаний, що профільне міністерство потребує молодих фахівцях, які будуть впроваджувати нові аспекти розвитку галузі.

За його словами, подібні програми – це не просто звід деяких правил, а системний підхід в законодавстві, захист внутрішнього ринку від глобального імпорту або висновок виробників української продукції в рівні умови з найближчими конкурентами.

Наприклад, в Україні почали завозити на 36,8% більше сухих вин в порівнянні з минулим роком, ігристих – на 47,1%.

«У нас немає 70% дотацій й в пляшці, як у них. Українські виробники повинні вкластися в 15 млн грн в усіх напрямках. Тоді, як у Франції, наприклад, в 2019 році, направлено близько € 8 млрд на три напрямки галузі », – зазначає експерт.

Тобто, необхідні вигідні кредитні умови. Чи не 30% компенсації вартості техніки, а не менше 50-70%. Тільки тоді наші виробники зможуть конкурувати з іноземними партнерами, підсумував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *