“Нова пошта” доставила посилки з Києва до Львова безпілотником

“Нова пошта” доставила безпілотником посилку з Києва до Львова. Компанія вперше організувала таку доставку із власного терміналу. Про це 17 листопада повідомила прес-служба компанії.

“Нова пошта” поки що лише тестує новий спосіб доставки, а наступного року має намір запропонувати її всім клієнтам для швидкої доставки між містами-мільйонниками.

Цього разу безпілотний літальний апарат компанії подолав відстань 500 км. Безпілотник піднявся в повітря з майданчика Київського інноваційного терміналу і долетів до Львова. На його борту було 10 посилок загальною вагою понад 2 кг.

Компанія випробувала БПЛА, який має вертикальний зліт і не потребує розгону. Такі безпілотники можуть доставляти безпосередньо до місця призначення.

“Для “Нової пошти” це перший досвід доставки вантажу безпілотником із власного терміналу на термінал – з київського (КІТ) на львівський (ЛЕО). Оскільки під час першого тестового польоту безпілотником із Києва до Харкова точками сполучення були міські аеродроми”, – розповів директор департаменту з досліджень та розробки Нової пошти Володимир Масюк.

БПЛА, які планує використовувати Нова пошта, може перевозити до 16 кг. При цьому він може летіти до 12 годин без додаткової підзарядки і піднятися до 900 метрів.

Фото 2 — "Новая почта" доставила посылки из Киева во Львов беспилотником

“Нова пошта” протестувала другу безпілотну доставку. Джерело фото: прес-служба компанії

Таким апаратом можна керувати з будь-якої точки України, оскільки на його борту є резервні канали зв’язку. При цьому дальність каналу зв’язку для дистанційного керування становить 200 км.

У “Новій пошті” докладно розповіли, як доставляється безпілотник. Весь вантаж, тобто посилки, занурюють у відсік БПЛА на сортувальному терміналі. Відразу після навантаження безпілотник відправляється за вказаним маршрутом.

Під час польоту апарат може розпізнавати перешкоди своєму шляху. У компанії вважають, що це робить польоти безпечнішими для посилок.

Протягом усього часу, коли БПЛА знаходиться в повітрі, за ним стежить оператор. Він контролює ситуацію та сам політ на випадок непередбачених обставин. У будь-який момент оператор може взяти на себе керування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *