“Ніка-тера” переобладнала частину порту з перевалки добрив на зерно

“Морський спеціалізований порт Ніка-Тера”, що входить в Group DF, завершив черговий етап модернізації другого погрузрайона, що спеціалізується на обробці сипучих вантажів.

Зокрема, порт закінчив будівництво і приступив до експлуатації сучасного причальних-вагового комплексу, повідомляє прес-служба групи компаній олігарха Дмитра Фірташа.

Зазначено, що новий ваговий комплекс складається з двох технологічних ліній. Максимальна продуктивність кожної з них – до 1800 кубометрів на годину.

Як зазначається, монтаж берегових бункерних ваг здійснений без переривання основного технологічного процесу навантаження судів завдяки індивідуально розробленим проектом і унікальною методикою складання.

“Будівництво причальних-вагового комплексу дозволило перепрофілювати другий вантажний район під перевалку зернових культур і шроту. Раніше цей вантажний район спеціалізувався виключно на перевалці мінеральних добрив”, – йдеться в повідомленні.

У прес-релізі переконується, що новий причальний-ваговий комплекс пройшов необхідні випробування і сертифікацію в Національному науковому центрі “Інститут метрології”.

За словами начальника порту Аліма Агакішіева, інвестиції в другій вантажний район дозволили істотно збільшити пропускну здатність порту, підвищивши потенціал підприємства в цілому. Новий ваговий комплекс дозволяє виконувати зважування сільськогосподарських вантажів швидше і точніше при їх перевалки на водний транспорт.

Відомо, що будівництво вагового комплексу є частиною масштабної програми технічного переоснащення вантажних районів порту. Реконструкція другого погрузрайона виконувалася поетапно, починаючи з 2017 року і включила в себе: перепрофілювання складів для міндобрив під зберігання зернових і шроту, будівництво 2 станцій розвантаження автомобілів, модернізацію станції розвантаження залізничних вагонів, а також монтаж причальних-вагового комплексу.

Як повідомляється, всього в модернізацію Вантажного району №2 акціонером порту було вкладено понад 40 млн грн.

Раніше берегові бункерні ваги функціонували лише на першому вантажному районі, який спеціалізується на перевалці зернових культур. Після перепрофілювання другого району, можливе одночасне зважування та завантаження чотирьох суден зерновими вантажами на різних причалах.

“Ми будуємо сучасний порт, який відповідає найкращим міжнародним практикам. … Вартість нового причального вагового комплексу становить близько $ 1 млн, а його технічні характеристики відповідають всім правилам Асоціації з торгівлі зерном і кормами (GAFTA)”, – прокоментував Агакішіев.

Тепер в порт входять 4 спеціалізовані комплексу (вантажних району):

– зерновий комплекс;

– комплекс з перевалки мінеральних добрив, зернових і шроту;

– комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і штучно-тарних вантажів;

– комплекс з перевалки наливних вантажів.

Порт розташований в Миколаївській області поблизу Чорного моря (на лівому березі Бузького лиману) і володіє 8 комерційними причалами, довжиною близько 1900 погонних метрів.

У 2019 термінал прийняв 410 суден, перевантаживши 8,637 млн ​​т вантажів. У порівнянні з 2018 роком приріст склав 2,8 млн т або 48%. За підсумками першого кварталу 2020 року вантажопереробка порту склав 1,87 млн ​​т вантажів, що на 1,5% більше показника за аналогічний період 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *