09-08-2004: Споживчий оптимізм українців зростає

Згідно з даними досліджень компанії GfK-USM і Центру перспективних досліджень, індекс споживчих настроїв українців (ІСН) у порівнянні з березнем 2004 року збільшився на 1,9 пунктів і становить наразі 102 пункти.


Настрій українців підвищився в основному завдяки збільшенню позитивних оцінок їхнього матеріального становища, а не поліпшенню їхніх економічних очікувань: індекс поточного становища (ІПС) збільшився на 3,9 пункти (до 97,6 пунктів), в той час, як індекс економічних очікувань піднявся лише на 0,6 пунктів (до 105 пунктів) у порівнянні з березнем цього року. Таким чином, згідно з оприлюдненими даними, ІПС за ІІ квартал2004 року став рекордно високим за останні кілька років. Крім того, зменшення рівня інфляційних очікувань громадян на 8,8 пунктів, свідчить про те, що люди вважають, що інфляція не заважатиме росту їхніх доходів та економічному піднесенню.


Оптимістичні настрої переважають у Києві, Південному і Східному регіонах, та у великих містах. А от споживчі настрої на селі погіршуються вже два квартали поспіль. У червні 2004 року ІСН у сільській місцевості знизився на 3,4 пункти і становив 92,5 пункти. Причиною цього є негативні економічні очікування селян, а саме: порівняно добрий врожай цього року може призвести до зниження цін на сільськогосподарську продукцію, а відтак і на зменшення їхнього прибутку.


Під час дослідження було опитано 1000 осіб віком від 15 до 59 років. Найактивнішими споживачами експерти визнають людей саме цього віку. Вони становлять 61,3% населення України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *