НБУ погіршив прогноз по інфляції і підняв облікову ставку

Національний банк України підвищив облікову ставку до 8% (на 0,5 процентних пункту) у відповідь на прискорення інфляції, яка в цьому році перевищить 10%.

Відповідне рішення було прийнято правлінням регулятора 22 липня, йдеться в повідомленні НБУ.

«У червні 2021 споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця (9,5%), але була вище квітневого прогнозу НБУ (9,2%). Динаміка обумовлена тимчасовими факторами – зростанням світових цін на продовольство та енергоресурси, а також посиленням фундаментального інфляційного тиску, – йдеться в повідомленні. – Базова інфляція в червні прискорилася до 7,3% г / г (квітневий прогноз – 6,8% г / г) перш за все через збереження високого споживчого попиту і зростання виробничих витрат підприємств, в тому числі на оплату праці ».

Згідно з прогнозом Нацбанку, інфляція в найближчим часом «трохи перевищить» 10%, але сповільниться в кінці 2021 і повернеться до мети 5% у другому півріччі 2022 року.

«Після досягнення піку восени цього року інфляція почне сповільнюватися завдяки надходженню нового врожаю і коригуванню глобальних цін на енергоносії», – відзначають в НБУ.

Нацбанк погіршив прогноз по інфляції в 2021 році з 8 до 9,6%.

Для зниження темпів зростання цін до діапазону 5% ± 1 Нацбанк має намір підвищити облікову ставку до 8,5% і утримувати її на такому рівні, як мінімум, до другого кварталу 2022 р