ТОП-10 експортерів українського борошна

Список найбільших експортерів борошна в першій половині 2020/21 МР Очолює «Вінницький КХП №2» (Roshen), за ним – ТОВ «Енліль», третє місце за ТОВ «КПФ Рома» ( «Первомайськ Агро»).

Про це свідчать дані асоціації «Борошномели України».

Як зазначається, склад першої десятки експортерів НЕ змінився, хоча змінилися обсяги і рядки в рейтингу.

«ДПЗКУ пішла з першої позиції, а на перше місце по праву вийшов« Вінницький КХП №2 ». До лідера підтяглися харківські виробники: «Енліль» і «Рома». Без всяких оглядаючись на проблеми і Пандемія «Південьмлин» нарощує свої відвантаження – з минулорічної 300-500 т на місяць до 800-1000 т в цьому році », – йдеться в повідомленні.


Також експерти відзначили, що в умовах зниження поставок на зовнішні ринки деякі експортери українського борошна який продовжував шукати нові шляхи просування свого товару і НЕ особливо сніжали обсяги.

«КПФ Рома”, не знизила обсяги відвантажень, останнім часом організувала експорт борошняних сумішей в дрібній фасовці. Причому не звичайних, а складних: звичайні суміші можуть містити в складі жири і дріжджі, в зв’язку з чим термін придатності їх 1-3 місяці. у більш дорогих і складних ці самі жири і дріжджі присутні в стиках і ізольовані від інших інгредієнтів. Тому термін їх зберігання 6-12 місяців. Саме такі суміші виробляє і експортує «Рома» вже не один місяць і постійно збільшує обсяги відвантажень. Особливо потрібно відзначити то, що подібний товар і на внутрішньому ринку практично ніхто не виробляє, а тут зацікавили імпортера », – додали фахівці.

Для довідки: Україна в першій половині 2020/21 МР експортували 80 тис. Т борошна, що в 2,4 рази нижче за показник сезону раніше (191 тис.т).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *