Названо залізничні пункти пропуску, через які краще експортувати зерно

Підприємствам, які планують експортувати свою продукцію залізницею через західні кордони України, радять уникати прикордонних переходів «Ізов», «Ужгород» та «Чоп».

Про це під час онлайн-наради повідомив заступник директора Департаменту з комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов, пише AgroTimes.

Він пояснив, що через перезавантаженість цих пунктів доведеться чекати 2-3 тижні.

«По цих переходах зараз у середньому ми передаємо 116-120 вагонів щодоби. Але останнім часом цей показник виріс до 290-300 вагонів», — зауважив Валерій Ткачов.

За його словами, серед 12 переходів масово задіяно лише три. Тому виникають певні проблеми з накопиченням вантажів.

Фахівець уточнив, що наразі перехід «Мостицька-2» недовантажений по зернових, олійних та шроту. На переході «Рава-Руська» також можна передавати по декілька составів з агропродукцією щодоби.

А ось перехід «Ягодин» зерновий бізнес вже опанував, й наразі туди рухається близько половини вагонів із зерном із загальної кількості вантажів. Тим не менш, щодоби з «Ягодину» може відправлятися по декілька составів з агропродукцією.  Перехід «Ізов експортний» перезавантажений, на що Валерій Ткачов звернув увагу агровиробників, адже через накопичену кількість вагонів вантажі можуть стояти по три тижні.

«Перехід «Вадул-Сірет» почали відкривати для себе зерновики. Тут ми можемо передавати 4-5 составів щодоби», — констатував він.

На перехід «Дякове» рухається половина зернових вагонів із загальної кількості вантажів — він також є недозавантаженим.

Перехід «Ужгород» фахівець радить не задіювати через перезавантаження. Це ж стосується й прикордонного переходу «Чоп».