Названо три сценарії відродження українського села

Україна в питанні розвитку сільської місцевості йде в тому ж фарватері, що і інші країни світу, майже не відрізняючись від європейських і пострадянських країн.

Таку думку висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», гендиректор ІМК Алекс Ліссітса на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що рівень населення в містах України становить близько 70% по відношенню до жителів сільської місцевості. У Німеччині рівень урбанізації становить 77%, в Іспанії – 80%, в Нідерландах – понад 90%, Росії – 75%, Білорусі – 78%.

Алекс Ліссітса вважає, що відродження глибинки, невеликих міст, селищ міського типу в Україні може відбутися по одному з трьох сценаріїв.

«Перший: завершення земельної реформи і реформи децентралізації. Остання мала активну фазу за прем’єрства Володимира Гройсмана. Зараз ми засиділися. Реформу децентралізації потрібно якомога швидше завершувати. Це як раз і буде тією можливістю для селищ і невеликих міст розпоряджатися власним бюджетом і мати можливість зберегти певну кількість населення на місцях », – упевнений він.

Другий сценарій, як вважає експерт, ввести податкові офшори в сільській місцевості, щоб всі підприємства, які будуть зареєстровані в сільській місцевості, наприклад, де 1000 жителів, отримали повну податкову амністію і податкові канікули на 10 років. Тоді можна очікувати, що життя повернеться в такі села.

«Третій: повернути в українські села радянську диктатуру, коли просто-напросто у сільського населення заберуть паспорти і введуть обов’язкову прописку, таким чином прив’яжуть людей до села. Але українці ніколи на це не підуть. Інших шляхів на сьогоднішній день я не бачу », – підсумував Алекс Ліссітса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *