Названо ТОП-8 покупців олійних культур в Україні

Вартість експорту насіння та плодів олійних культур з України у 2021 р. склала $2,4 млрд, це на 33% більше, ніж роком раніше.

Про це розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький, говориться у повідомленні інституту.

Обсяги поставок продукції цієї групи на зовнішні ринки знизились на 11 % — до 3,9 млн т. Експорт ріпаку у кількісному виразі збільшився — з 2,4 млн т у 2020 р. до 2,7 млн т у 2021 р. А закордонні продажі соєвих бобів знову знизились — на 0,7 млн т — до показника в 1,1 млн т, поінформував науковець.

За його словами, основними покупцями українських олійних культур та олії у 2021 році, як і в попередні роки, є країни Азії та Європи.

Характерною рисою 2021 року стало закріплення позицій Європейського Союзу серед ринків збуту плодів і насіння вітчизняних олійних культур. Торік країни цього регіону закупили понад 2/3 від вартісних обсягів поставок всіх олійних культур з України, зауважив Богдан Духницький.

За його словами, лідируючу позицію серед імпортерів українських олійних культур четвертий рік поспіль утримує Німеччина, яка закупила майже чверть — 23,9% — українського експорту цього виду агропродукції.

Друге місце із часткою у 9,5 % виборола Бельгія, витіснивши з нього Туреччину (7,7 %), яка опустилася на п’яте місце.

На одну сходинку піднялись Нідерланди (8,1 %), які розділили третє місце з Пакистаном (8,1 %), який рік тому не входив до цього рейтингу.

За ними йдуть Франція (6,9 %), Велика Британія (6,7 %) та Білорусь (6,2 %).

Сумарно ці вісім країн забезпечили Україні понад 77 % експортних доходів від усіх закордонних поставок олійних.