Названо ТОП-7 постачальників фруктів в Україну

У січні-червні 2020 р найбільшими за вартістю поставок з-за кордону в Україну в структурі імпорту агропродовольчої продукції залишилися плоди і горіхи – в основному цитрусові, банани, інші екзотичні фрукти.

Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, пише прес-служба інституту.

За даними Державної митної служби України, в I півріччі 2020 року Україна закупила на зовнішніх ринках різних плодів і ягід на суму $ 341 млн, що на 23% перевищило показник за відповідний період минулого року.

При цьому, за словами Миколи Пугачова, українськими компаніями було імпортовано 182 тис. Т цитрусових вартістю $ 129 млн і 174 тис. Т бананів вартістю $ 96 млн.

Він вказав, що найбільші частки у вітчизняному імпорті фруктів утримують Туреччина (19,9%), Еквадор (17,1%), Єгипет (10%), Коста-Ріка (6,9%), Іспанія (5,3%) Греція (4%) і Колумбія (3,3%).

Так, сукупно ці сім країн забезпечили 2/3 вартісних обсягів імпорту плодово-ягідної продукції в Україні.

«Зростання імпортних закупівель фруктів в натуральному і грошовому вираженні пояснюється позитивним їх впливом на імунітет, що сприяє збільшенню попиту, особливо в умовах пандемії коронавируса COVID-19. Крім того, торгові обмеження в абсолютній більшості випадків стосуються експорту, тоді як імпорт продовольства при таких обставинах має набагато менше штучних перешкод », – підсумував експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *