Названо ТОП-5 регіонів, де найактивніше користуються аграрними розписками

Українські агровиробники від початку 2021 р. видали майже 1700 аграрних розписок та залучили близько 10 млрд грн фінансування.

Як говориться у повідомленні Інформаційно-аналітичного порталу АПК України, всього станом на 31 травня 2021 р. в Україні видано 7 100 аграрних розписок на загальну суму понад 41,8 млрд грн. Фінансування та ресурси під аграрні розписки надають 316 кредиторів.

У ТОП-5 регіонів-лідерів, які найактивніше користуються залученням фінансування за аграрними розписками, входить Київщина, Миколаївщина, Полтавщина, Рівненщина та Вінниччина.

Уточнюється, що протягом останніх двох років 60-70% фермерів, які видають аграрні розписки, працюють з інструментом повторно.

«Водночас із середини 2020 року кількість нових користувачів-агровиробників досягла своєрідного плато та не зростає експоненційно, як раніше. Однією з причин вважається доволі висока вартість здійснення операцій з аграрними розписками. За поточного законодавства та практики вартість видачі аграрної розписки складає орієнтовно 0,5% від суми зобов’язання. У середньому це понад 30 тис. грн за одну розписку. Для невеликих агровиробників, котрі якраз найбільше потерпають від нестачі фінансування, це зависока ціна», — йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *