Названо ТОП-3 найбільш прибуткових напрямки оптової торгівлі

Торгівля паливом, різнорідними продуктами і зерном – найбільш прибуткові напрямки серед оптових торговців.

Про це свідчать результати дослідження аналітиків YouControl.

Аналітики сформували топ найприбутковіших напрямків діяльності по загальній виручці всіх підприємств України, в яких вказана одна з категорій опту як основний КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності).

Згідно з даними YouControl, системи для перевірки контрагентів, в 2018 р найбільше заробили компанії, які торгують твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Виручка підприємств, що працюють в цій категорії, виявилася більшою, ніж сумарно у всій другої п’ятірки ТОПу. Такий результат закріплюється і тим, що з ТОП-20 компаній-оптовиків 2018 р чверть торгує саме паливом. Серед них «ДТЕК Трейдинг», «Вог-Трейд», «Окко-бізнес контракт», «БНК Україна», «Нефтетрейд ресурс».

«Купівля-продаж вугілля, газу і нафтопродуктів – масштабний сегмент вітчизняного ринку оптової торгівлі. Продукція енергетичного сектора є основою розвитку всієї економіки. Зокрема, вагомий обсяг виручки впливає те, що на цьому ринку компанії-посередники можуть встановити значну націнку на пальне, яке реалізується промисловим споживачам. Позначається і те, що вийти на цей ринок може обмежене коло підприємств. Також він відрізняється адміністративної зарегульованістю на окремі види палива. Ці особливості часто сприяють формуванню монопольної ренти і як наслідок – високим показникам виручки », – відзначають аналітики.

На другому місці, згідно з повідомленням, виявилася одна з улюблених категорій українського бізнесу – неспеціалізована оптова торгівля.

А третій в ТОПі стала реалізація зерна, необробленого тютюну, насіння та корми для тварин. Бронзу зернотрейдерів легко пояснити аграрної спеціалізацією економіки України, де торгівля зерном займає ключові позиції в структурі вітчизняного експорту. Варто зауважити, що такі аграрні компанії, як «Кернел-Трейд» і «НІБУЛОН», які вказують саме оптову торгівлю зерном як основний вид діяльності.

«В цілому ж десятка категорій опту виявилася дуже різноманітною – українські компанії активно торгують агротоваров і продуктами харчування, товарами важкої та обробної промисловості, фармацевтичними товарами, хімічними продуктами», – з’ясували аналітики.

Цікаво також те, підкреслили експерти, скільки саме компаній змогли так багато вторгувати для своїх категорій. Наприклад, 120 млрд грн виручки в категорії «Оптова торгівля тютюновими виробами» згенерували всього 47 підприємств, серед яких лідируючі позиції займають «Тедіс Україна», «ФСМД» і «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна». А ось 444 млрд грн для неспеціалізованої оптової торгівлі заробили понад 18 тис. Компаній. Тому, за результатами дослідження, швидше за все, вони забезпечили свої високі показники не стільки виручкою окремих великих гравців, скільки масовістю.

«Хоча, варто згадати, що серед ТОП-20 оптовиків є підприємства, які успішно працюють в цій категорії:« Метінвест-СМЦ »,« АДМ Юкрейн »,« Статус-Трейд », – вказується в повідомленні.

Всі компанії, що працюють у цих напрямах, в 2018 р мали операції з експорту. Однак, він займав різну частку у виручці. Якщо в торгівлі зерном та іншими агротехпроми експорт згенерований основну суму виручки, то продажу тютюнових виробів, палива, комп’ютерів і програмного забезпечення (ПО) практично не були орієнтовані на зовнішні ринки.

Напомним, что в;ТОП-3 отра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *