Названо причини зниження виробництва соняшникової олії в України

Зниження виробництва олії соняшникової у вересні-жовтня 2021/22 МР склало 13,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого сезону.

Про це повідомляє асоціація «Укроліяпром» з посиланням на дані Держстату.

«Це пояснюється стримуванням продаж насіння соняшнику сільськогосподарськими виробниками в очікуванні зростання цін на дану сировину, що підтверджується значним зростанням запасів у виробників соняшнику, та зменшенням експорту олії соняшникової в цей період на 14,2%», — зазначили в асоціації.

Експерти уточнили, що запаси олії соняшникової тільки на підприємствах перевищили 138 тис. т (понад 34% від внутрішнього річного використання).

«Цінова ситуація на внутрішньому ринку стабільна, заявки торговельної мережі виконуються у повному обсязі, олія соняшникова присутня у широкому асортименті», — додали в асоціації.

У вересні-жовтні спостерігається зростання виробництва соєвої олії та шроту відповідно на 14,7% та на 21,7%. Значно зросло виробництво ріпакової олії — на 59,1% (липень–жовтень 2021/22 МР), констатуют в «Укроліяпромі».

«Щодо прогнозу виробництва олій рослинних у 2021/22 МР, прогнозується значне зростання у порівнянні з 2020/21 МР. Зокрема, по олії соняшниковій — на понад 24%», — прогнозують аналітики.

Так, асоціація прогнозує, що виробництво соняшникової олії у поточному сезоні сягне 7,2 млн т, соєвої — 0,27 млн т, ріпакової — 0,23 млн т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *