Названо причини, за якими світ щорічно втрачає пшениці на $ 31 млрд

Світ щорічно втрачає п’яту частину врожаю пшениці, або 209 млн т на суму $ 31 млрд через шкідників і патогенів.

Про це йдеться в заяві Центру Джона Іннеса, пишуть AgNews.

Щоб зменшити цей вплив, вчені закликають уряди з усього світу об’єднатися і профінансувати нову міжнародну дослідницьку платформу, яка б розробила інструменти зниження втрат.

«Все посилює надзвичайна кліматична ситуація. Змінюється довкілля породжує нові види шкідників і хвороб, а також сприяє їх поширенню », – вважають автори заяви.

На думку вчених, перш за все необхідно забезпечити довготривалу молекулярний захист від основних патогенів пшениці, включаючи пшеничне іржу, плямисті хвороби, борошнисту росу.

З 2016 року в світовій торгівлі був випадок, коли грибок пшениці, зазвичай ізольований в Південній Америці, прибув в Бангладеш, і знищив там 15 тис. Га зернової культури. Це призвело до потере25-30% врожаю і поставило під загрозу виробництво пшениці в Південній Азії.

Поряд з цим вчені звертають увагу на можливість поліпшення можливості пшениці протистояти шкідників і захворювань. Наприклад, гени R зернової культури працюють шляхом розпізнавання відповідних молекул в патогенних, які називаються ефекторами. Шляхом ідентифікації ефекторів, присутніх в популяціях патогенів та шкідників, можуть бути створені більш стійкі комбінації або «стопки» R-генів.

Вчені також пропонують створити атлас R-генів, який буде безкоштовним онлайн-порталом, що містить цю генетичну інформацію і дозволяє селекціонерам проектувати стеки генів з використанням комп’ютерного моделювання, перш ніж починати розведення пшениці в польових умовах.

Для довідки: за останні кілька років дослідники з Центру Джона Іннеса і Лабораторії Сейнсбері ідентифікували і клонували гени стійкості у пшениці і її диких родичів, використовуючи такі технології як AgRenSeq, MutRenSeq і MutChromSeq.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *