Названо причини популяризації гарбуза серед українських фермерів

Популярність вирощування гарбуза серед українських фермерів зростає з кожним роком – площі під цією культурою збільшуються з року в рік.

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації.

Так, в минулому, 2019 році, посівні площі під гарбузом збільшилися на 5% і склали 30,8 тис. Га.

«Чому так відбувається і сільгоспвиробники все більше звертають увагу на цю культуру як перспективну для розвитку власного агробізнесу? Це пояснюється, перш за все, трендом здорового харчування, який міцно увійшов в життя європейських країн і поступово розвивається і в Україні. Бути здоровим – модно, також як і харчуватися здоровою їжею. Гарбуз, в свою чергу, містить багато корисних елементів, які позитивно впливають на організм людини », – пояснює директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Вона зазначає, що основним зовнішнім ринком збуту для української гарбуза залишаються країни ЄС.

«Однак для експорту підійдуть далеко не всі сорти. Традиційна гарбуз великого калібру не користуються попитом в країнах Європи. Зате столові сорти вагою не більше 1 кг, як скажімо Butternut squash, Acorn Squash або Sugar Pie Pumpkin, охоче купують європейці », – зазначає Катерина Звєрєва.

Експерт також додає, що в цьому році урожай гарбуза в Україні, як і майже всіх видів овочевих культур, значно постраждав в результаті погодних умов – весняних заморозків і значної кількості опадів у першій половині літа. Тому гарбуза, за словами фермерів, які займаються їх вирощуванням, до сих пір не досягли стиглості. Результат – зменшення врожайності культури і підвищення ціни на неї майже вдвічі. Так, якщо в минулому році ціна гарбуза становила 5-6 грн / кг, то в цьому році аграрії півдня України реалізують культуру вже в ціновому діапазоні 10-12 грн / кг.

Говорити про конкретні прогнози щодо експорту при таких умовах, за словами Катерини Звєрєвої, поки рано.

«Активна фаза збору врожаю тільки почалася в Україні. Масова ж торгівля цією культурою очікується в кінці жовтня », – пояснює вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *