В результаті прийняття імпортних мит в Індії експорт гороху з України різко скоротився і знизився попит. У зв’язку з цим український горох кардинально змінив географію експорту.
Про це розповіла президент «Товариства виробників і споживачів бобових» Антоніна Скляренко під час Black Sea Grain-2021 Києві, передає кореспондент Latifundist.com.
Так, цільовим ринком в 2020 р став ЄС, який займає 40% від загального експорту. Під час карантину на початку року ціни на цю культуру стрімко зросли, адже основні споживачі намагалися збільшити внутрішні запаси.
Крім того, коронавірус в Індії вніс свої корективи щодо збору врожаю бобових. Кількість хворих зростає, що робить збирання врожаю неможливою в повній мірі. І це може бути вагомою причиною відкриття ринку Індії для українських бобових культур без будь-яких мит і квот вже на цей сезон.
«Відкриття ринку бобових в Китай зараз стоїть на порядку для в Піднебесній. Це пов’язано з активним зростанням попиту. За 2020 р Китай імпортував 2,9 млн т гороху, що було на 43% в порівнянні з 2019 р відповідно попит на культуру активно зростає », – розповіла вона.
Експерт зазначила, що українська сторона на конференції з Китаєм 18 травня виступила з проханням про пробні партії гороху вже в цьому сезоні. Китайська сторона зацікавлена в горосі і готова розглянути таку пропозицію.
«Роблячи висновки з цього питання Україна вже готує ряд документів на державну підкомісії Китаю, яка відбудеться в серпні, де будуть винесені всі ці питання. Ми дуже сподіваємося на те, що у вересні Україна зможе підписати з Китаєм фітосанітарний угоду і відкриє сезон гороху в цьому році », – акцентувала Антоніна Скляренко.