Названо країни-лідери із закупівлі м’яса в Україні

Експорт продукції м’ясної групи в I півріччі 2020 р зменшився в порівнянні з січнем-червнем 2019 року на 12,2% – до $ 319 млн.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні інституту.

За його словами, це перший негативний результат за останні п’ять років. Починаючи з 2015 року, завдяки наполегливій широкої географічної диверсифікації та закріпленню на багатьох ринках збуту після втрати російського, зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса і субпродуктів. Введення карантинних заходів, пов’язаних з пандемією коронавируса COVID-19, негативно вплинуло на експорт цього виду агропродукції.

За шість місяців 2020 р найбільше продукції м’ясної групи – 15% – закупила Саудівська Аравія, яка очолює рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса.

Значно менше закупівлі здійснюють Нідерланди (14,2%), ОАЕ (11,1%), Білорусь (6,3%), Азербайджан (5,8%), Ірак (4,6%) і Казахстан (4,5% ).

«Сукупно ці країни акумулюють близько 62% експорту вітчизняної м’ясопродукції в грошовому вираженні», – зазначив Микола Пугачов.

Як і раніше визначальним продуктом в експорті продукції цієї групи залишається м’ясо птиці.

Кількісні обсяги його експорту залишилися практично незмінними в порівнянні з першим півріччям 2019 року – 212 тис. Т. В той же час валютні надходження від продажу м’яса птиці вітчизняного виробництва на зовнішніх ринках скоротилися на 12%, склавши $ 271 млн.

У січні 2020 року Європейський Союз тимчасово заборонив імпорт української курятини через спалах пташиного грипу, нагадав експерт. Аналогічні заходи застосували до української продукції та інші країни. Хоча незабаром заборона була знята, понесені втрати не дозволили вітчизняним експортерам продовжувати нарощувати зарубіжні продажу в цьому році.

«При збереженні стабільної ситуації на світовому ринку в другій половині 2020 р можна очікувати зростання експорту м’яса птиці українськими компаніями», – підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *