Названо головні проблеми та переваги сімейних молочних ферм

При створенні сімейної молочної ферми найбільшою проблемою є відсутність обігових коштів. Щоб така ферма заробила, в неї потрібно інвестувати близько 500 тис. Грн. Термін окупності сімейної молочної ферми – 3-4 роки.

Про це розповів начальник управління інвестиційної та консультаційної діяльності Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА Андрій Лакуста в прямому ефірі Суспільне Поділля.

«Якщо прораховувати витрати, то на реконструкцію тваринницького приміщення потрібно 15 тис. Грн з розрахунку на одне стойломесто. Якщо будувати ферму з нуля, то витрати складуть 22-25 тис. Грн на одне стойломесто. Значна сума потрібна на закупівлю племінних корів – з розрахунку, що вартість становить 60 грн / кг живої ваги, тобто корова обійдеться в 30 тис. Грн », – розповідає Андрій Лакуста.

Другою важливою проблемою він назвав брак землі, адже плануючи молочний бізнес, потрібно мати землю для формування кормової бази.

Андрій Лакуста зазначив, що для сімейних молочних ферм передбачено мати в обробці від 2 до 20 га землі.

«Також проблемою в тваринництві є недостатня кількість кормів з точки зору технології годівлі. Щоб мати високу продуктивність від корови, потрібно застосовувати збалансовані раціони годівлі тварин », – розповідає Андрій Лакуста.

Він додав, що одночасно з існуючими проблемами є і значні переваги у створенні сімейних молочних ферм – це нові робочі місця, офіційна зайнятість і соціальна захищеність, можливість отримати вищу ціну на молоко і скористатися державною або регіональною підтримкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *