Названий інструмент, який виведе Україну в число преміум постачальників зерна

Впровадження банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку дозволить підняти статус вітчизняного ринку зерна на міжнародній арені на рівень преміум ринку.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, йдеться в повідомленні УЗА.

За його словами, з використанням цього інструменту все виробники і постачальники автоматично стануть першокласними компаніями з високою надійністю виконання контрактів, що в свою чергу значно посилить репутацію України серед міжнародних імпортерів зерна.

Як прогнозується, Україна в цьому році отримає новий рекордний урожай зернових і олійних – близько 110 млн т, а експорт може скласти 70 млн т. Це дозволить українським виробникам при нинішніх високих цінах на світовому ринку на зерно отримати хороший дохід, а Україні рекордну виручку від експорту зерна. Однак на ринку склалася ситуація, що українське зерно торгується на $ 5-10 менше за тонну, ніж інше зерно з Чорноморського регіону. Іноземні покупці і імпортери пропонують нижчу ціну на українське зерно через ненадійність поставок і термінів їх виконання. Додаються до цієї проблеми торішні дефолти на ринку зерна через зростання цін, що дуже негативно вплинуло на репутацію українських постачальників зерна.

«Ми багато думали в УЗА про те, як з одного боку вирішити проблему дефолтів на ринку зерна, зробити кожного виробника надійним постачальником, а з іншого – вивести український ринок зерна в преміальний сегмент, де б наше зерно коштувало дорожче або хоча б як у наших сусідів. Так до нас прийшла ідея впровадження на зерновому ринку такого інструменту як банківська гарантія для форвардного контракту для уникнення ризиків зриву поставок зерна через зростання цін », – зазначив президент УЗА Микола Горбачов.

За його словами, при впровадженні механізму банківської гарантії кожен український виробник може розраховувати на більш високу ціну на українське зерно. Так, при експорті 70 млн т, Україна могла б отримати додатково до $ 700 млн від експорту такого ж обсягу зерна, що позитивно вплине як на валютний курс і бюджет країни, так і на доходи виробників.

Українська зернова асоціація недавно представила механізм банківської гарантії для форвардних контрактів для банківського співтовариства в Незалежної асоціації банків України. Міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко під час заходу висловив повну підтримку ідеї впровадження на зерновому ринку механізму банківської гарантії для форвардних контрактів.

За його словами, запропонований УЗА механізм вирівняє можливості всіх виробників, дозволить отримати велику ціну за рахунок премії за надійність, знизить ризики потенційних збитків покупців і гарантує надійність постачальників. Також він додав, що новий механізм дозволить Україні вийти на якісно новий експортний рівень і ще краще розвивати позитивну динаміку, яку сьогодні демонструє агросектор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *