Названі втрати українських торгових мереж за півроку війни

Згідно з дослідженням RAU, в рамках якого було опитано сотні власників та CEO підприємств по всій Україні, станом на 20 серпня 2022 р. закрито з тих чи інших причин 12% торгових об’єктів/магазинів. Цей показник на 1% нижчий, ніж місяць тому, але якщо порівнювати з березнем (29%), то це суттєвий прогрес.

Дослідники зауважують, що український рітейл відновив близько 60% зачинених раніше торгових точок.

«Варто відмітити, що дане опитування було проведено лише серед членів RAU, тому наведені цифри можуть свідчити лише про загальну тенденцію та не відображають абсолютно точно втрати всього українського рітейлу. Проте позитивний тренд на відновлення чітко прослідковується протягом всіх шести місяців війни», — наголосили експерти RAU.

Так, із 15 557 торгових об’єктів всієї галузі, які функціонували до 24 лютого, вже відновили роботу 13 709. Таким чином, відсоток діючих точок становить 88%, а закритих — 12%. З березня вдалось запустити додатково 17% об’єктів. Іншими словами, із зачинених 4481 точок українські компанії змогли повернути до роботи 2627 (близько 60%).

Динаміка діючих/закритих об'єктів рітейлу за 6 місяців

Фото: rau.ua

На графіку прослідковуються темпи відвоювання втрачених позицій. Позитивна динаміка почалась ще в квітні, а протягом літа процес тільки посилювався.