Названі найбільші зернові термінали України в 2019/20 МР

Морські зернові термінали України за підсумками 2019/20 МР відвантажили майже 60,1 млн т сільськогосподарської продукції.

Про це свідчать результати дослідження компанії Stark Shipping «Зернові термінали України».

Як зазначається, група терміналів TIS ( «ТІС») продовжує лідирувати в рейтингу терміналів. «ТІС» -Зерно експортував 5,81 млн т, «ТІС» -добрива – 1,14 млн т, що в загальній сумі складає 6,95 мільйонів т. Однак це на 482 тис. Т менше, ніж в попередньому сезоні, коли загальний експорт двох терміналів склав 7,4 млн т. Через термінали «ТІС» на експорт пішло 11,6% зерна.

Належний «Кернелу» «Трансгрейнтермінал» займає 2 місце в рейтингу терміналів. Всього на експорт було відправлено 6,33 млн т зерна (включаючи довантаження баржами на рейді), що на 2,2 млн т більше, ніж в минулому сезоні. При цьому обсяг занурений ship-to-ship становить 180,14 тис. Т, тоді як в попередньому сезоні цей показник становив майже 9 тис. Т.

Термінал «Ніка-Тера» займає третє місце в рейтингу терміналів, з показником 5,25 млн т відправленого зерна, що на 715 тис. Т більше, ніж у попередньому сезоні. Також, 220,36 тис.т зерна були догружен баржами на зовнішньому рейді порту – термінал banka Trutaeva.

При цьому, автори дослідження звертають увагу на те, що за звітний період порт Бердянськ наростив обсяг експорту більш ніж в 2 рази.

«Бердянський торговельний порт (включаючи термінали Ascet і Agria) перевалив рекордний за останні сезони обсяг зерна – 1,98 млн т (270 суднозаходів, середній розмір партії – 7 тис. Т). У той час як в попередньому сезоні ми спостерігали зниження експорту, який становив лише 0,98 млн т. У цьому порту тепер 1,48 млн т, або 75% від загального обсягу становить пшениця, Шиппер як завжди Cargill (354,3 тис. Т), Profit Export (320 тис. Т), BKW group (311,6 тис. Т ) », – розповідають в Stark Shipping.

Маріупольський порт також збільшив вантажообіг майже в 2 рази. Кількість відправленого зерна становить 1,18 млн т. Це на 0,72 млн т більше попереднього сезону. Порт прийняв 162 судна, середній розмір партії 7 тис. Т. У Маріуполі 1 млн т, або 85% всього відправленого вантажу, становить пшениця.

Крім того зазначається, що продовжує зростати кількість суднозаходів в термінали на річці Дніпро: 36 суден вирушили з українським зерном в іноземні рейси прямо з річкових терміналів.

Шиппер, які активізували свою роботу на терміналах Дніпра: Bunge (25,6 тис. Т), Grainexpo (24,7 тис. Т), SB trading (18,15 тис. Т).

Дебютантом серед терміналів в цьому сезоні став термінал «Миколаївський КХП» в Миколаївському порту, що належить компаніям Posco і Orexim. Перше судно з пшеницею було оброблено терміналом у вересні 2019 року. З початку роботи, термінал вже встиг відвантажити понад 545 тис. Т зерна на експорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *