Названі культури, які Україна скоро не зможе вирощувати

Зміни клімату зроблять Україну схожою на Австралію.

Таку думку висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор агрокомпанії ІМК Алекс Ліссітса в коментарі BBC.

За його словами, Україні варто рівнятися на Австралію в технологіях вирощування пшениці, подекуди ще ячменю і олійних.

Алекс Ліссітса наголосив, що зміни клімату відбуваються в Україні навіть швидше, ніж прогнозували. Кількість опадів вже різко скоротилося, а ті, що є, випадають в основному взимку.

У 2020 році майже весь урожай на півдні знищила посуха, коли протягом 60 днів трималася спека – понад + 30 ° C.

Фактично вся смуга знаменитих українських чорноземів потрапляє в зону ризикованого землеробства.

«Де-факто на півдні України, крім соняшнику та озимої пшениці, нічого особливо вже й не виростиш, – говорить Ліссітса. – В майбутньому Україна не зможе вирощувати сою, складно буде вирощувати рапс і кукурудзу, а це – наша основна експортна культура ».

Навіть таку національно чутливу для країни культуру як буряк, в тому числі цукрова, зміни клімату вже витісняють на Західну Україну. Це вологолюбна рослина не витримує нової спекотної і посушливої ​​погоди влітку.

«Якщо раніше на території Львівської області та Прикарпаття ніхто не думав вирощувати цукровий буряк або соняшник, то зараз ці культури ростуть. Я думаю, в найближчі 30-50 років Західна Україна буде клондайком аграрного розвитку країни », – додає він.

Відповіддю аграріїв на зміни може стати зрошення, зокрема централізовані системи поливу дніпровською водою, пропонує експерт. Але це має свої ризики, які слід прорахувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *