Нацбанк України погіршив прогноз зростання ВВП в 2021р до 3,8% і поліпшив до 4% в 2022г

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз зростання ВВП в 2021 році до 3,8% з 4,2% і поліпшив до 4% в 2022 році.

“Економіка України відновлюється, але повільніше, ніж очікувалося, зокрема, через посилення карантинних обмежень. З огляду на втрати від пандемії, Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП в 2021 році з 4,2% до 3,8%”, – повідомляється на сайті НБУ в четвер.

При цьому в 2022-2023 роках зростання економіки буде близький до 4%, відзначається в матеріалах НБУ.

Згідно з ними, в жовтні-грудні 2020 року, економіка майже досягла докризового рівня, але на початку 2021 роки її відновлення сповільнилося, по-перше, через нові карантинних обмежень, які привели до спаду ділової активності. Другим фактором послужив ефект більш низьких торішніх урожаїв, який відобразився на показниках сільського господарства.

Як вказав Нацбанк, посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках і розширення торгових обмежень з боку РФ спричинило за собою погіршення показників промисловості, незважаючи на високі ціни на світових товарних ринках.

За оцінками Нацбанку, в січні-березні цього року очікується скорочення економіки, але, починаючи з квітня-червня, економіка повинна повернутися до стійкого зростання. До цього її буде підштовхувати споживчий попит.

“Більш складні погодні умови січня-лютого послабили показники будівництва і транспорту. У той же час, за підсумками березня, незважаючи на” карантин червоних зон “, очікується зростання реального сектора економіки за рахунок ефекту низької бази порівняння і фактичного покращення показників підприємств”, – зазначає НБУ.

НБУ також очікує зростання інвестиційного попиту на тлі пожвавлення світової економіки, зазначено в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *