Наскільки зросте оренда квартир в Україні до кінця 2021 року

Впродовж січня-липня 2021 року в Україні вартість оренди житла дорожчала, але темпи зростання цін зменшувалися. Якою буде ситуація на кінець року?

Про це у колонці для НВ Бізнес пише Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієторів) України.

Він зазначив, що з початку року, залежно від стану квартири, локації та інших якісних характеристик, середні показники зростання цін варіюються від 10% до 15%.

«Звісно найбільше зросли ціни на малогабаритні квартири старої забудови, розташовані поблизу станцій метро чи транспортних вузлів. Відповідно в найбільших містах України — Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Києві – зафіксоване максимальне зростання цін. В інших обласних центрах здорожчання оренди менш відчутне: від 5% до 10%», — пише Піта.

За даними експерта, порівняно з минулим роком, попит зріс на 20−25%, хоча він досі не сягнув пікових показників 2019 року.

«Таким чином, в сегменті оренди житла відбувається повільне підтягування вартості найму до показників кінця 2019 року. Але якоїсь цінової революції чи цунамі цін не сталося», — зазначив експерт.

Він також вважає, що кінця 2021 року, за збереження теперішньої соціально-економічної ситуації, якихось неочікуваних речей не станеться. За прогнозами АФНУ, за цей час вартість оренди може зрости в середньому ще на 10−15% і повернеться до показників 2019 року.

«Отже, за підсумками року вартість оренди квартир зросте на 25−30% і відповідатиме доковідним цінам», — підсумував Піта.

У той же час він зазначив, що невизначена ситуація із комунальними тарифами на наступний опалювальний період також може вплинути на орендну плату.

«Власники квартир уже не зацікавлені беззастережно переписувати орендні ціни. Всі знають і розуміють, що комунальні платежі сплачує саме орендар. І їхнє зростання гальмує процес ринкового ціноутворення, навіть якщо у найближчі 2−3 місяці попит на 20−30% перевищить пропозицію. У більшості власників квартир є усвідомлення, що зростання ціни оренди можливо лише до певної межі, за якою банально їх очікуватиме „урвище“ відсутності клієнтів», — резюмує експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *