Нардепи хочуть скасувати для деяких підприємців обов’язкові РРО

Група народних депутатів пропонує скасувати обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для деяких фізосіб-підприємців (ФОП), повідомляє AIN.UA.

За інформацією видання, нардепи посилаються на те, що детінізації від перекладу на РРО не відбулося, а тільки збільшилася кількість перевірок.

Зокрема, депутати пропонують взагалі скасувати РРО для всіх ФОП 2-4 груп єдиного податку, які продають товари:

– якщо вартість одиниці не перевищує розміру мінімальної зарплати (у 2021 році – 6 тисяч грн);

– якщо товар коштує дорожче, але за нього розраховуються за допомогою платіжного терміналу;

– якщо покупцеві надають розрахунковий документ з відображенням операції в типовій формі ведення обліку.

У цьому проекті закону також пропонують збільшити граничні обсяги доходів для 2-ї і 3-ї груп платників на спрощеній системі – в залежності від кількості найманих працівників.

Граничний обсяг доходів – це річний дохід ФОП, який не можна перевищувати, щоб залишатися на спрощеній системі. Депутати пропонують збільшення на 300 розмірів мінімальної зарплати на одного найманого працівника.

Тобто якщо, наприклад, у ФОП є два найманих працівника, його граничний обсяг доходу збільшиться на 6 тисяч грн х 300 = 1,8 млн грн. Зараз граничний обсяг доходу для таких ФОП становить близько 7 млн ​​грн.

Але при цьому для ФОП 3-ї групи (найпоширенішою) встановлюють обмеження до 10 найманих співробітників, щоб цю систему продовжували використовувати тільки малі підприємці.