Найбільший світовий споживач свинини поки недоступний для України

Експорт свинини в 2021 р показує позитивну динаміку протягом кількох місяців.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Так, за 3 місяці 2021 року Україна вже експортувала 1,07 тис. Т м’яса свиней – на 72% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, в березні було експортовано 592 т свинини, що в 2 рази більше, ніж в попередньому місяці. Експорт йде переважно в замороженому вигляді.

Основними імпортерами є: Гонконг – 169 т, Грузія – 136 т, ОАЕ – 98,5 т, Габон – 56 т.

Як відзначають експерти, один з найбільших світових імпортерів свинини – Китай, поки залишається недосяжним для українських виробників свинини через санітарні бар’єрів. Зате збільшенням попиту на свинину в Китаї скористалися найбільші експортери – ЄС і США.

«І це на тлі того, що в США спостерігається скорочення кількості свиней. Звіт USDA показав, що за станом на 1 березня поголів’я свиней зменшилося до 74773 млн голів, що на 1,8% менше, ніж в тому ж періоді минулого року. Дана новина була несподіваною, адже в останній раз схожий стрімкий спад спостерігався в 2014 році, коли галузь була в кризовому стані через поширення вірусу епідемічної діареї свиней », – нагадують в УКАБ.

Україна ж поки стрімко збільшує поголів’я. За даними Держстату, станом на 1 березня 2021 року поголів’я свиней в Україні склало 5,85 млн голів, що на 2,7% більше ніж в минулому році. При цьому в промислових свинокомплексах налічується на 9,6% більше тварин, ніж в минулому році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *