На Житомирщині відкрився завод з очищення квасолі

Цього року в селі Печанівка Житомирської області запрацював завод із очищення та сушіння квасолі потужністю 20 тис. тонн.

Про це AgroPortal.ua розповіла фахівець із закупівель ТОВ «Агролідер Європа» Лариса Чебан.

Завод побудували виробник бобових культур Група компаній АТК, експортер «Агролідер Європа», а також переробне підприємство «Агролідер Схід».

На підприємстві квасолю доводять до показників, потрібних для експортних поставок. Очищення йде до чистоти 99,9%, за допомогою фотосепаратора відбраковують биті боби, іншого кольору.

«Плануємо сертифікацію виробництва за BRC стандартами. Тому продукція перевіряється і на металодетекторах, і за допомогою рентгену», — зазначає Лариса Чебан.

Також є можливість проводити досушування квасолі на заводі. За умовами договору її вологість повинна бути не більше 18%, ідеальні показники — 16-17%.

«Через пізню весну фермери трохи зайшли в дощі. Якщо зазвичай збирання проводять у кінці серпня — на початку вересня, то цьогоріч почали у жовтні, тому орієнтовно 10% прийнятої квасолі потребувало сушіння. Хто мав час почекати зі збиранням, отримував більш суху квасолю», — пояснює фахівець.

Середня потужність заводу — 20 тис. т квасолі на рік. Цього року Група компаній АТК на власних полях виростила 12 тис. т продукції. На ринку було закуплено ще до 5 тис. т. «Будемо ще закуповувати квасолю. На сьогодні на українському ринку залишилося до 7 тис. т квасолі, яку можна купити», — додає Лариса Чебан.

Крім власного вирощування квасолі, Група компаній АТК пропонує фермерам насіння квасолі, технологічний супровід та складання форвардних контрактів із реалізації готової продукції.