На Волині додасться ягідних плантацій

Інвестор створить ягідне господарство в Прілесненской об’єднаної територіальної громади (Волинська обл.). Уже закладається маточник під полуницю і готуються гряди під плівкою і крапельним зрошенням під посадку.

Про це повідомив заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що в 2017 році в громаді поставили собі за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель спочатку у межах населених пунктів, а потім за межами, розпайованих земель та тих, які не ввійшли в паювання. В результаті виявили вільні землі, з яких виставили на торги дві ділянки площами 14 і 24 га в селі Прилісне. У липні 2020 р торги відбулися, і громада отримала по 3 тис. Грн за гектар.

«Для наших земель це дуже непогана плата, коли власникам паїв дають по 1 тис. Грн. Але не це головне. Домовилися, що інвестор вкладає кошти в органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає в обробці землі, за що має непогані кошти », – розповів Олексій Гнатюк.

Він підкреслив, що заробіток матимуть і працівники протягом року.

«Заробітки обіцяють не менш, ніж в Польщі. Наприклад, якщо збір 1 кг малини інтенсивного виробництва коштує 10 грн, врожайність 10 т / га, витрати 30 тис. Грн / га і ціна на ягоду 40 грн, то при органічної продукції з тими ж витратами 30 тис. Грн / га, урожайністю 5 т / га і ціною 80 грн / кг є можливість заплатити 20 грн за 1 кг збору ягід », – додав Гнатюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *