Компанія Villa Milk ввела в експлуатацію роботизовану молочну ферму в Вінницькій області.
Комплекс розрахований на 144 голів ВРХ. Всі дані про тварин в комп’ютерній системі, якою управляє робот зі штучним інтелектом. На фермеме – безприв’язна система утримання тварин, повідомляє «День».
Тваринний комплекс обладнаний роботизованою системою шведської компанії «ДеЛаваль» VMS V300. На сьогоднішній день воно не має аналогів ні в Україні, ні на пострадянському просторі, запевняє співзасновник компанії «Villa Milk», директор АФ «Україна-О» Михайло Федчішен. Всі виробничі процеси повністю автоматизовані, управляти ними можна як безпосередньо на місці, так і віддалено. Робот-дояр обладнаний контрольною функцією InControl, яка фіксує величезну кількість даних за кожне доїння і від кожної корови. Обробляє їх, аналізує і передає у вигляді простих візуальних звітів. Таке обладнання дозволяє мінімізувати людський фактор і отримати безконтакні молоко високої якості.
«Головне завдання сьогодні – виробити у корів інстинкт самостійно йти на доїння до робота. Адже тварини не прив’язані і можуть вільно пересуватися по комплексу – пити воду, є, або користуватися спеціальними масажерами, – розповідає Михайло Федчішен. – На комплексі працює два роботи. Кожен «дояр» знає, коли якась корова має доїтися. Для цього до вуха кожної тварини прикріплений чіп. Він дозволяє зчитувати і бачити всю інформацію про корову ».
Як зазначається, з використанням цієї системи надої від кожної корови збільшилися на півтора-два літри. На сьогодні продуктивність складає в середньому 30 літрів на добу. Тобто загальна потужність цього комплексу – понад 4 тонн молока.
«У майбутньому плануємо вийти на 360 голів дійного стада. Адже є ще два напівзруйнований приміщення, в перспективі плануємо відремонтувати і переобладнати в сучасні автоматизовані ферми », – уточнюють в компанії.