На відновлення знадобиться півроку-рік: як ресторатори переживають карантин

У Києві 17 березня 2020 року набрав заборона на роботу закладів громадського харчування 一 кафе, ресторанів, їдалень та інших, торгово-розважальних центрів, салонів краси, кінотеатрів та інших. Такі заходи пов’язані з ризиком поширення коронавируса в столиці. Тому КМДА вирішила тимчасово призупинити діяльність цих видів бізнесу з метою попередити поширення коронавируса.

Що означає для бізнесу заборона і що роблять підприємці

Для всіх вищевказаних сфер бізнесу це обмеження означає повне або часткове призупинення господарської діяльності. “Карантин для ресторанів з одного боку 一 це крах як і для будь-якого іншого бізнесу, який торкнувся карантин, з другої сторони даний час 一 це можливість розширити зону доставки”, 一 зазначив Володимир Григори, засновник київських закладів “Naprosecco”, “Тісто, сир и Тітка Белла “та інших.

За підсумком деякі заклади припиняють діяльність на час карантину, деякі переходять на режим доставки готової продукції із закладів або видачу клієнтам. “У повноцінному режимі буде працювати доставка ролів, салатів і Боул від” Philadelphia “, замовлення можна забирати з собою, в ресторані по вулиці Шота Руставелі, 10. За Печерську буде працювати доставка гарячих страв від ресторану” Барсук “. На Русанівці і Оболоні буде діяти доставка від Mushlya Café. Для цього ми розробляємо спеціальні сети. Їх орієнтовна ціна – близько 189 гривень. доставка буде безкоштовною “, 一 розповіли в прес-службі мережі закладів” Сім’я ресторанів Діми Борисова “.

Крім тимчасового закриття для закладів карантин означає і проблему зі співробітниками. “Це один з найболючіших і складних питань. Компанія робить все можливе, щоб максимально зберегти команду – наприклад, задіяти для організації доставки страв, а для менеджменту забезпечити частково оплачувану відпустку. На жаль, передбачувані обсяги продажів від доставки не зможуть забезпечити для нас можливість зберегти зарплати для всіх співробітників компанії на час карантину, тому що обіцяти це – значить, спробувати зараз проявити лояльність, а потім опинитися один на один з борговими зобов’язаннями, які омпания не зможе виконати “, 一 розповіли в мережі закладів” Сім’я ресторанів Діми Борисова “. Це пояснюється тим, що ресторани працюють з фінансової моделі, яка передбачає достатнього для таких випадку резервного фонду.

Крім цього деякі ресторатори планують віддати частину свіжих продуктів малозабезпеченим людям. Так, наприклад, вирішили зробити в мережі закладів “Сім’я ресторанів Діми Борисова”.

Що буде після карантину

Представники ресторанного бізнесу дають кілька прогнозів по ринку. Вони будуть залежати від різного роду факторів, як від тривалості карантину, від дій органів місцевої влади, від партнерів, орендарів та багатьох інших, хто задіяні в сфері ресторанного бізнесу.

“Поки ми готуємося в кількома сценаріями. Якщо карантин триватиме обіцяні 3 тижні, і за цей час буде вирішено питання, пов’язане з поширенням епідемії, тоді, оптимізувавши процеси, велика частина компаній зможе протягом півроку-року відновитися. Якщо карантин затягнеться на кілька місяців , а пандемія не зменшив обертів, гряде серйозна економічна криза, який буде стосуватися не тільки HoReCa “, 一 констатували в мережі закладів” Сім’я ресторанів Діми Борисова “.

Крім цього бізнес просить орендодавців піти на поступки, тому що оплата оренди становить 10-15% виручки ресторану. Це великий платіж для підприємств, які увійшли в стан “карантину”.

“Закритий ресторан не може виконувати зобов’язання за цими платежами. Дуже важливо, щоб на той час, поки заклади будуть” в анабіозі “, орендодавці увійшли в їхнє становище і не почали за спиною віддавати приміщення іншим компаніям. У той же час, ми сподіваємося , що на ринку не буде компаній, етика яких дозволить їм такі приміщення приймати. Ми всі в одному човні. Інакше за принципом доміно “посиплеться” вся індустрія “, 一 пояснюють в мережі закладів” Сім’я ресторанів Діми Борисова “.

Незважаючи на складності, представники ресторанного бізнесу сприймають вимушену паузу, як можливість зробити бізнес краще. Наприклад, в мережі закладів “Сім’я ресторанів Діми Борисова” використовує паузу для оптимізації процесів, щоб зробити бізнес стійким до таких криз, планують онлайн-версію програми Borysov Academy, також мають намір ділитися антикризовими рішеннями про збереження компанії на каналах “Ресторатор” і “Лена Борисова “.

Крім цього вимушена пауза в ресторанному бізнесу може позитивно позначитися на послуги доставки. “Думаю, після карантину рівень доставки значно зробить крок в нашій країні”, 一 вважає Володимир Григори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *