На українському рітейл-ринку набирають популярність універмаги з сусідніх держав – експерт

Серед українських споживачів стрімко набирають популярність універмаги з Польщі та Туреччини, повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Зараз активно розвиваються на українському ринку універмаги з сусідніх держав: Польщі (група LPP [Sinsay, CROPP, House, MOHITO, Reserved]), Туреччини (DeFacto, LC Waikiki, FLO)”, – уточнює Олійник.

Саме такі активні бренди прийдуть на зміну тим, які припинили роботу в Україні в 2020 році.

Експерт нагадав, що розширення представленості світових брендів в нашій країні дещо знизилося. Якщо в 2019-му були відкриті магазини 12 нових брендів, то в 2020 році на ринок вийшло лише вісім новачків, і стільки ж брендів прийняло рішення про вихід з українського ринку. У 2020 році з України пішли бренди: Billa, Oasis, In Wear Matinique, ACBC, Claudie Pierlot, TOP Shop / TOP MAN.

Проте, Олійник налаштований позитивно.

“Не дивлячись на пандемію, вже на початку 2021 ми спостерігали вихід IKEA і Carter`s. Крім того, не припиняються переговори ще з 11 компаніями”, – уточнив він.

Експерт виділив ще одну тенденцію в розвитку роздрібної торгівлі: диверсифікація діяльності. Зокрема, “Сільпо” розвиває самостійні бренди: мережа аптек “Біла Ромашка”, подарунки та сувеніри offtop by silpo, портативна електроніка ringoo. “Епіцентр” диверсифікує бізнес брендами: спортивні товари Intersport, продукти харчування FOOD market, товари для дому “Деко”, дитячі товари “EPIC”, меблі “Центр меблів”, супермаркети електроніки “ЦЕ ТО – Центр техніки”, косметика і парфумерія Mon cheri .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *