На світовому ринку очікується дефіцит часнику, ціни ростуть

На світовому ринку часнику спостерігається зростання цін, особливо в Європі. В цьому році іспанська урожай сильно постраждав від погодних умов, що призвело до значного скорочення виробництва.

На цьому тлі попит різко зріс, особливо в Північній Америці: в Канаді – в 2 рази, в США – на 70%, передає Freshplaza.

У сформованих реаліях світ може зіткнуться з нестачею часнику.

За словами трейдера з США, в цьому році він не очікує конкуренції на ринку з боку Китаю, Іспанії, Аргентини, Перу і Мексики. У Китаї урожай часнику в цьому році виріс на 20-25%, але є серйозні проблеми з експортом через брак рефрижераторних контейнерів.

Непроста ситуація на ринку часнику в Нідерландах. Урожай в Іспанії скоротився майже на 45%, а наявні поставки – не найвищої якості.

З урахуванням невтішного світового врожаю і високих вимог з боку Північної і Південної Америки, ціни в Чилі, Аргентині та Мексиці швидко піднялися до рівнів, занадто високих для європейського ринку.

«Ми прогнозуємо, що, коли в ЄС дійсно почнуться холоди, поточні запаси імпортерів дуже швидко закінчаться і виникне дефіцит», – говорить трейдер.

Він додає, що останні місяці сильні позиції знову зайняли місцеві спекулянти, які тепер не хочуть продавати запаси до закінчення китайського Нового року.

Зокрема, вони очікують, що ціна буде аналогічна ціні попереднього сезону. Це означає, що ціни на часник в Китаї можуть вирости ще на 50%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *