На Сумщині проведуть експеримент з вирощуванням пеканского горіха і хурми

Міністерство навколишнього середовища Німеччини профінансувало унікальний проект з висадки демонстраційних ділянок плодово-горіхового саду в Сумській області.

На території Деснянського біосферного резервату висадять ділянки з лохиною, лікарськими рослинами, ягідниками та садом з пеканськім горіхом, фундуком та хурмою, повідомляється на Facebook-сторінці проекту екосистемних адаптація до зміни клімату в українських біосферних резерватах.

«Готуючи цей проект ми враховували кілька моментів. По-перше, змінюється температурний режим і зміщуються агрокліматичні зони. Це означає, що плоди, які раніше у нас не досягали, тепер зріють. По-друге, довгий час місцеві жителі мали апатію до плодовим деревам в нашій області. Ми хочемо показати, що час це змінити », – розповів доктор біологічних наук, професор кафедри екології та ботаніки Сумського НАУ Ігор Коваленко.

Одне із завдань проекту – підібрати для Полісся види культур, які будуть краще плодоносити в цих умовах. За словами фахівця, вже є позитивний досвід дозрівання хурми на півдні Сумської області, оскільки стає сухішою і тепліше. Раніше в Україні такі плодові культури були звичними на території Криму і Херсонській області. Однак основне завдання цього пілотного проекту продемонструвати заходи з адаптації до зміни клімату, в основу яких покладені екосистемний або пріродооріентованій підхід.

Загальна площа демонстраційних ділянок 1 га. Проект планується завершити в кінці 2021 року. На його реалізацію виділено € 10 тис.

Уточнюється, що цей проект реалізується в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI). Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU) підтримує цю ініціативу на основі рішення, прийнятого Бундестагом Німеччини. Проект впроваджується Фондом Міхаеля Зуккова і Університетом сталого розвитку м Еберсвальде з Німеччини разом з місцевими ГО «Деснянські зорі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *