На ринку вершкового масла України очікуються зміни

Український ринок вершкового масла найближчим часом кардинально зміниться.

Такий прогноз зробили аналітики “Інфагро”.

«По-перше, позначиться зниження цін на біржові товари на світовому ринку, в тому числі на масло. Матиме певний вплив девальвація гривні. Обвал валют в сусідніх країнах СНД теж зіграє свою негативну роль », – вважають вони.

Поки, на думку експертів, наведені чинники на українському ринку масла не позначилися і ціни залишилися колишніми. Солодковершкове масло (82%), наприклад, в середині місяця навіть трохи подорожчало і пропонується в основному по 132-135 тис. Грн / т.

«Найближчим часом виробництво цього товару буде сезонно рости, а зовнішній попит знизиться. Тобто, пропозиція виросте, а експортні ціни впадуть. Це повинно спричинити за собою зниження і внутрішніх цін. Вплинути на це може очікуване перерозподіл торговельних потоків в рамках країн СНД. Зараз курси валют цих країн помітно впали, особливо відчутно це падіння в Росії. Тепер в РФ масло коштує 4400 $ / т, а це означає що білоруські експортери будуть шукати збут для свого товару на тих ринках, куди Україна ще недавно продавала своє масло за високою ціною.

Зрозуміло, що козирі в конкурентній боротьбі на цих ринках у Білорусі, хоча б тому, що у них немає проблеми з логістикою.

Можна припустити, що до середини весни ціна на масло знизиться. Внутрішня ж ціна буде залежати від експортної і від рівня девальвації гривні », – вважають в« Інфагро ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *