На ринку України поки не закріпилися польські і турецькі томати

Нинішній сезон для сегмента тепличних овочів в Україні є дуже напруженим, і супроводжується постійними ціновими коливаннями.

Як говориться в повідомленні «АПК-Інформ: овочі і фрукти», основним фактором, який призводить до регулярних змін ринкової ситуації, є аномально холодна весна 2020 року, через що сівозміни томатів в тепличних комбінатах істотно змістилися.

«Ще з середини липня 2020 р учасники ринку неодноразово стикалися з проблемами пропозиції тепличного томату, а продукція відкритого грунту, зважаючи на зниження виробництва і незадовільної якості, не могла компенсувати недостатній обсяг томатів на ринку в цілому», – пояснюють експерти.

У той же час, недостатні обсяги місцевої продукції приводили до поступового зростання цін в даному сегменті, і вже з останньої декади липня на український ринок почали заходити перші партії томатів з Польщі та Туреччини. При цьому, в попередніх сезонах активний імпорт томатів в Україну починався тільки з другої половини вересня, констатують аналітики проекту.

«Не дивлячись на те, що якість імпортних томатів, в більшості випадків, не влаштовувало покупців, відмовитися від закупівель повністю українські компанії не могли через відсутність альтернативи за тими цінами, що декларували зовнішні постачальники. У перших числах серпня тепличні томати з Польщі пропонувалися в діапазоні 25-26,50 грн / кг, а менш якісна, турецька, продукція по 18,50-20 грн / кг », – уточнюють експерти.

Але вже з другої половини поточного тижня ситуація на ринку томатів в Україні почала стабілізуватися, і оператори відзначали поступове збільшення обсягів нових партій продукції з місцевих комбінатів. Якщо на попередньому тижні діапазон цін на томати в Україні становив 26-30 грн / кг, то вже до кінця йде він опустився до 24-28 грн / кг. Разом з тим, представники оптових компаній і роздрібних мереж практично одночасно почали відмовлятися від чергових партій імпортної продукції, посилаючись на більш високі якісні показники саме українських томатів.

На думку аналітиків, знижувальні цінові тенденції в сегменті тепличних томатів в Україні можуть зберегтися і в подальшому, так як новий оборот в господарствах тільки починає набирати обертів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *