На ринку сушених овочів України переважає імпорт

Ринок сушених овочів в Україні значною мірою залежить від постачання з-за кордону. До нашої країни активно імпортуються сушені капуста, буряк, морква, цибуля, часник.

Про це свідчать результати дослідження ринку сушених овочів в Україні компанії Pro-Consulting за період 2018 – 1 півріччя 2021 року.

Як зазначається, власним виробництвом такої продукції займаються в основному компанії, які складають та випускають у продаж набори спецій та приправ для страв.

Згідно з дослідженням, в Україні зареєстровано 457 вітчизняних компаній, які постачають продукцію на ринок сушених овочів в Україні. Сушені цибулю та моркву виробляють по 17 підприємств. Найбільше українських виробників зафіксовано у сегменті сушеного гороху, на другому місці – сушені гриби.

“У всьому обсязі ринку сушених овочів в Україні частка імпортної продукції становить 58,3%, у сегменті сушеної цибулі її розмір набагато більший – 86,4%”, – зазначають експерти.


Імпортні постачання ринку сушених овочів в Україні здійснюються з південних країн — Китаю, Індії, Ірану, Туреччини, Узбекистану.
«Сприятливі кліматичні умови та використання інтенсивних технологій вирощування із застосуванням стимулюючих препаратів дають цим експортерам можливість постачати на світовий ринок сушені овочі за низькими цінами, з якими важко конкурувати українським виробникам з урахуванням вартості енергоносіїв.

Незважаючи на це, низка вітчизняних компаній висловила намір розпочати випуск продукції. Крім високої собівартості виробництва, нові гравці можуть зіткнутися з проблемою кондиційної сировини, оскільки свіжі овочі, які вирощують українські фермери, мають дуже широку варіативність характеристик», – додали аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *