На прожарювання: українці змінюють свої уподобання у виборі картоплі

Культура споживання картоплі в Україні змінюється. Зараз 90% покупців насіннєвої картоплі запитують, для яких конкретно страв підходить той чи інший сорт. Лідирують сорти для пюре і на жарку, а в переробній промисловості це однозначно картопля для чіпсів і фрі.

Про це AgroPortal.ua розповів директор компанії «ТД-Гермес» Ярослав Кімак, яка першою на вітчизняному ринку почала маркування картоплі з кулінарного призначенню.

«Думаю, що найближчим часом український ринок насититься ранніми сортами, що мають високу стійкість до хвороб і шкідників. Звичайно, важлива врожайність. Сьогодні сорти, які дають на поливі менше 30-35 т, просто неліквідні. Також в Україні зараз будується кілька переробних заводів, що тягне за собою збільшення попиту на чіпсова картопля. А ось з крохмалем все не так просто, його виробництво падає щороку », – зазначає Ярослав Кімак.

За його словами, ще однією тенденцією є пошук картоплі, який дає хороший урожай при посухи.

«В основному це ранньостиглі сорти, які селекціонери спеціально виводять під особливі кліматичні умови. Наприклад, сорти Сенсейшн, Орла і Христина. Вони споконвічно виводилися для умов Марокко, Єгипту та Кенії, куди в основному і поставляються. Ці сорти добре зарекомендували себе в умовах півдня України. Але полив повинен бути обов’язково, тоді і врожайність буде висока », – стверджує експерт.

Він розповідає, що «ТД-Гермес» постійно проводить випробування нових сортів. В цьому році, наприклад, досліджується 12 сортів, кращі з яких будуть впроваджувати у виробництво. Але вже в новому картопляному сезоні компанія представляє нових 4 сорти: 2 білих і 2 червоних.

«Новизна їх в тому, що вони мають дуже високу стійкість до поширених в Україні захворювань – парші, ризоктониозу, фітофторозу і сухої гнилі. Ці сорти мають високу стійкість до високих температур і відносно короткий (80-100 днів) період вегетації. Це сорти столового напрямку, для реалізації в свіжому вигляді (супермаркети, HoReCa) », – пояснює Ярослав Кімак.

Якщо говорити про найпоширеніший і популярному сорті картоплі за підсумками 2020 року, то, за даними компанії, це однозначно Торнадо.

«Він тільки в минулому році увійшов до реєстру сортів України. Це новий сорт, який характеризується дуже ранній закладкою врожаю, має яскраво-червону (малинову) шкірку, всередині білий. А основна фішка цього картоплі – його смак, особливо в смаженому вигляді », – розповідає Ярослав Кімак.

Також він зазначив, що найближчим часом очікується зростання ринку, адже, як показує статистика, якісного насіннєвого картоплі в Україні не вистачає.

Для довідки: компанія «ТД-Гермес» є представником ірландської селекційної компанії IPM Potato, яка представлена ​​в 28 країнах світу, і вирощує близько 450 тис. Т насіннєвої картоплі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *