На Миколаївщині відкрили найбільшу в Україні акваферму з вирощування креветок

30 жовтня на Миколаївщині відкрили найбільшу в Україні акваферму з вирощування креветок “Мерманс”.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила радник голови Миколаївської облдержадміністрації з медіаполітики Вікторія Олійник.

“На березі Тилігульського лиману, біля села Прогресівка, з’явилася “Акваферма Тілігул”. Розплідник тихоокеанської білоногої креветки”, – написала Олійник.

За її словами, нове виробництво має принести 5 млн євро інвестицій та створити майже 200 нових робочих місць.

Окрім цього, очікується, що акваферма перераховуватиме до бюджетів 10—12 млн грн податків щороку.

Як заявила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, підприємство “Тілігул”, яке відкривало акваферму, стало володарем рекорду “Найбільша в Україні акваферма з вирощування креветок” у категорії “Наука та технології”.

“Вирощування тихоокеанської креветки проводиться із застосуванням рециркуляційної системи очищення води (RAS). Цей факт дуже важливий, тому що креветки в аквафермі вирощуються у чистій воді без застосування антибіотиків та інших ветеринарних препаратів”, – зазначила Вєтрова.

Запуск на повну потужність планується до кінця наступного року та становитиме 500 тонн продукції на рік. Потужність інкубаторію – 100 млн личинок на рік.

Виробництво буде проводитись з урахуванням вимог стандартів FSSC 22000, Global G.A.P., GSA Global Aquaculture.

Варто зазначити, що Україна загалом за рік імпортує близько 5 тисяч тонн ракоподібних. Переважна більшість становить тихоокеанська білонога креветка.

На сьогоднішній день білонога креветка (Penaeus Vannamei) не виготовляється в Україні. Імпортується переважно продукт глибокого заморожування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *