На Львівщині візьмуться за кооперацію, органіку і нішеві культури

У 2021 року аграрії Львівщини зможуть отримати до 700 тис. Грн на реалізацію бізнес-проектів. У минулому році кредитні кошти отримали 19 аграріїв.

Про це повідомляють в Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Відзначається, що СОК «Фермерське батьківщина» – приклад ініціативного кооперативу, який користується програмами підтримки. У 2020 році кооператив отримав 300 тис. Грн кредиту на придбання обладнання для передпродажної підготовки крафтового продукції.

«На сьогоднішній день членами кооперативу вже стали 28 учасників. Це дрібні виробники сільськогосподарської продукції Львівської області. Основним видом діяльності кооперативу передбачається реалізація продуктів фермерів, учасників кооперативу через онлайн-магазин, включаючи маркетинг, логістику, передпродажну підготовку і доставку «до дверей» клієнта », – розповідає керівник Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

За її словами, успішне фермерське господарство «Екоранчо Сабадаш» з вирощування молодняку ​​великої рогатої худоби на Львівщині створив учасник АТО Ігор Сабадаш. У минулому році чоловік отримав півмільйона гривень кредитних коштів для розширення ферми.

Людмила Гончаренко зазначила, що в планах на 2021 рік – зосередитися на створенні сімейних фермерських господарств, зокрема на розвиток молочного фермерського скотарства.

«Робимо акцент на підтримці вирощування малими суб’єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області, – гречки, жита, ягід і плодів. Велика увага плануємо приділити розвитку кооперації, щоб дрібні виробники могли формувати товарні партії для виходу на внутрішній ринок і мали підтримку в межах своїх територіальних громад », – додала Людмила Гончаренко.

Комплекс заходів програми повинен збільшити обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції сільськогосподарськими підприємствами на 3% (331,9 млн грн) і їх частку в загальнообласному виробництві до 50% валової продукції сільського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *