На Кіровоградщині створять кластер органічного бджільництва

У Кіровоградській області створять кластер органічного бджільництва і «Центр органічного бджільництва і апітерапії».

Про це повідомила директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна під час регіонального форуму «Органічна Україна. Кропивницький ».

«Серед основних перспектив розвитку органічного виробництва в області визначено саме виробництво органічного меду. В обласній програмі розвитку агропромислового комплексу на 2018-2023 рр. закладено саме створення кластера органічного бджільництва і «Центру органічного бджільництва і апітерапії». Ми розглядали ці проекти як екологічний напрям впливу на сталий розвиток сільського господарства, збереження екосистеми, масштабування кращих екологічних практик організації приватного бджільництва », – зазначає Марія Чорна.

За її словами, від цього матимуть певну вигоду і аграрії області, оскільки з залученням бджіл збільшується врожайність сільськогосподарських культур.

Марія Чорна зазначила, що зараз йде робота над розробкою товарного знака для товарів і послуг кластера і напрацьовується стратегія просування продукції кластера органічного бджільництва.

Як розповів засновник і директор підприємства «Пчеліч» Олександр Оньша, серед завдань проекту – виробництво високомаржинальним органічної продукції, модернізація і розширення діючих потужностей виробництва продукції органічного бджільництва з високою доданою вартістю; популяризація і формування у населення навичок здорового харчування і підтримки здоров’я; проведення польових випробувань і серійного виробництва «Системи прогнозування і моніторингу медозбору на пасіках і охорони точков технічними IТ-засобами» як вихідного елемента впровадження технології Індустрії 4.0.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *