На Херсонщині запустили завод з виробництва кавунового меду

У місті Гола Пристань Херсонської області почав свою роботу міні-завод з виробництва кавунового меду (бекмес).

Як повідомляють “Агроновіні”, підприємство створив разом з сином-фермером керівник проекту “Зелені хутори Таврії” Олександр Долинко.

За інформацією видання, для запуску виробництва фермер взяв пільговий кредит під 5% за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тисяч грн, а також вклав 150 тисяч грн власних коштів.

Інвестицій вистачило на обладнання та приміщення, стилізоване під сільську хату.

Цього року Долинко планує виготовити близько 1 тонни бекмес. Крім того, ведуться переговори з великим замовником – одна з київських фірм планує купувати і реалізувати через свою мережу. Однак виникає питання сертифікації цього продукту.

“Технологія виготовлення бекмес нехитра – випарювання соку. Але значні обсяги вимагають і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде майже 25 тонн кавунів. Але головне, що вони стануть в нагоді будь-які: і деформовані, і занадто маленькі, зазвичай залишають на баштані перегниватимуть після збору кондиційної ягоди. Тому для фермерів це можливість перетворити відходи в якісний товар, що дозволить отримати додатковий прибуток “, – розповів Долинко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *