На Черкащині реалізують два інвестпроекти в тваринництві на 4,3 млн грн

Два тваринницьких комплексу загальною кількістю 600 голів великої рогатої худоби будуть введені в експлуатацію в Черкаській області.

Про це повідомила прес-служба Черкаської обласної адміністрації.

ТОВ «ім.Чкалова» 1. квітня 2021 р ввело в експлуатацію корівник відкритого типу в с.Жовнино для утримання 100 голів ВРХ. Інвестиції в проект склали 2,9 млн грн.

Крім цього, СТОВ «Агроком» в 2021 р почав будівництво в смт Чорнобай корівника відритого типу на 300 голів молодняку ​​ВРХ. До теперішнього часу проект завершений на 10%. Також компанія реконструює свій існуючий корівник на 200 голів ВРХ, роботи завершені на 30%. Закінчення будівництва і реконструкції – 2022 р Загальні інвестиції «Агроком» в сферу тваринництва з 2021-2022 рр. складуть 9 млн грн і дозволять отримувати 1,4 тис. т молока на рік.

«Головне – не збільшувати експорт сільськогосподарської сировини, а створювати переробні підприємства (тваринництво, зберігання борошна виробництво, кондитерка і т.д.), тобто інвестувати у виробництво продуктів з високою доданою вартістю. Наша команда сьогодні сфокусована як на створенні сприятливого бізнес-клімату для інвесторів, так і на залученні інвестицій », – прокоментував інвестиційний розвиток АПК регіону голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

Станом на 1 липня, поголів’я великої рогатої худоби в Україні скоротилося в порівнянні з показником на ту ж дату минулого року на 6,5%, до 3,23 млн голів (в тому числі поголів’я корів скоротилося на 5,8% – до 1 , 67 млн ​​голів).

При цьому в Черкаській області, за повідомленням департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА, спостерігається протилежний тренд – нарощування обсягу поголів’я ВРХ. Збільшення за перше півріччя 2021 р склало 3,2 тис. Голів.