МВФ пояснює песимістичний прогноз ВВП України в 2020р браком накопичень домогосподарств і обмеженою фіскальної підтримкою

Прогноз падіння внутрішнього валового продукту (ВВП) України в 2020 році на 8,2% пояснюється слабким запасом накопичень українських домогосподарств і обмеженою фіскальної підтримкою економіки, сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в четвер.

“Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший – у українських домогосподарств немає таких (…) грошових буферів, як в інших країнах”, – зазначив він в ході онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації ( ЄБА) “Business Outlook: Crisis Management Lessons”.

Люнгман пояснив, що рівень споживання впав дуже сильно і продовжить падати ще більше, якщо відсутній запас грошових накопичень.

Представник МВФ додав, що ще одним фактором є обмежена фіскальна підтримка економіки через фіскального і податкового поля.

Він уточнив, що в порівнянні з іншими країнами Україна знаходиться десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, яка в той же час обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.

Люнгман також зазначив, що дуже складно прогнозувати подальший розвиток, поки не винайдуть вакцину проти COVID-19.

Як повідомлялося, МВФ на початку червня погіршив прогноз спаду ВВП України в 2020 році до 8,2% з 7,7% в його квітневому Світовому економічному прогнозі. Фонд також знизив прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% з прискоренням до 3% в 2022 році.

Очікування МВФ істотно гірше, ніж уряду і Нацбанку України (4,8-5% падіння в цьому році) та інших організацій, зокрема Світового банку, який прогнозує в цьому році спад всього на 3,5%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *