Можливості для України: ЄС піднімає мита на чорницю і лохину з США

Європейський Союз вводить додаткові імпортні мита в 25% на ряд сільськогосподарських продуктів з США, включаючи свіжу і заморожену лохину і чорницю.

В результаті, загальний розмір мит на імпорт цих свіжих ягід з США в ЄС досягне 28,2%, а на імпорт заморожених – 25%, пише EastFruit.

За даними Північноамериканського ради з голубиці (North American Blueberry Council), під новий тариф підпадають не всі категорії ягід Vaccínium. Нова підвищена мито стосуватиметься свіжої лохини високорослої, а також замороженої дикоростучої чорниці та лохини.

Як вважають аналітики, підвищення тарифів якщо і вдарить по американським експортерам ягід, то тільки в основному по постачальникам замороженої продукції, так як ЄС для експортерів свіжої лохини з США завжди був незначним ринком збуту. Так, в минулому році США експортували близько 35 тис. Т лохини, з яких лише 1 тис. Т прямувала до країн ЄС. Для Євросоюзу, в свою чергу, США не є ключовим гравцем на ринку імпортної лохини, і їх частка в загальному імпорті цієї продукції в ЄС не перевищує 1%.

Тим часом, що стосується замороженої дикоростучої чорниці та лохини, США щорічно забезпечують близько 3-5% від загального імпорту цих ягід в Євросоюзі. Частка американських постачальників і в цьому випадку є відносно малою, і основні обсяги замороженої чорниці і лохини ЄС закуповує з Канади (47%), України (25%) і Білорусі (13%). Таким чином, підвищення мит на продукцію з США, швидше за все, зіграє на руку експортерам з цих трьох країн, які зможуть трохи збільшити свою частку на ринку Євросоюзу за рахунок скорочення американської.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *