Молоку прогнозують 10-відсоткове подорожчання до кінця року

Середньозважена ціна на молоко в 2021 р буде продовжувати рости і може досягти 12,82 грн / кг.

Про це йдеться в повідомленні «Асоціації виробників молока» (АПМ).

«Очевидно, що буде сезонне зниження до кінця літа. Але наскільки істотним – прогнозувати важко, адже головним стримуючим фактором сезонного падіння і одночасно драйвером руху вгору в Україні за останні два роки є саме дефіцит сировини. Тому сезонне падіння середньозваженої ціни трьох сортів при збереженні нинішніх умовах, може досягти 11 грн / кг. При цьому подальше зростання буде залежати від рівня попиту, який очевидно збережеться, майбутніх цін на корми і інфляційних процесів », – відзначає головний аналітик АПМ Володимир Андрієць.

Крім того, експерти побоюються, що ціна на молоко в 2021 р буде досить залежна від економічної ситуації в світі в цілому. Хоча за підсумками 2020 р можна констатувати, що молочна галузь досить міцно витримала удар пандемії і серії локдаунов.

Андрієць зазначив, що молочний ринок України і ціноутворення в цілому залежить від економічної ситуації на ринку і повністю регулюється попитом і пропозицією.

За прогнозом експертів, орієнтовно середньозважена ціна складе 11,64 грн / кг. До кінця літа буде сезонне зниження до 11 грн / кг. Після чого очікується зростання до 12,82 грн / кг. Однак, не виключений і негативний сценарій, коли ціна залишиться на рівні 11 грн / кг.

«Але такий варіант малоймовірний, оскільки він враховує складну економічну ситуацію в цілому. Крім того, цього буде протистояти досить потужний стримуючий фактор дефіциту сировини України. Переробники знаходяться не в простій ситуації, оскільки таких умовах ніхто не хоче втрачати базу своєї сировини », – пояснив Андрієць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *