Молочно-м’ясна криза: в Україні почали активно різати корів

У січні поточного року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальне поголів’я корів в Україні скоротилося на 6,4% і склало 1,79 млн голів.

Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Асоціацію виробників молока.

Скорочення відбувається у всіх категоріях господарств, як у сільськогосподарських підприємствах 6,2%, так і в домогосподарствах – 6,4%, – говорить аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Так, в сільськогосподарських підприємствах станом на 1 лютого налічується 434,3 тисячі голів, що на 29 тисяч голів менше, ніж в січні минулого року.

Ключову роль в падінні зіграли підприємства Полтавщини, де вирізали 5,6 тисячі голів, а це 9,2%, Чернігівщини, де позбулися 3 тисяч голів, або 6,7%, Сумській області, де скорочення склало 2,6 тисячі голів, або 8,2%.

У Харківській області поголів’я скоротилося на 1,8 тисячі голів, або на 5,2%, в Донецькій на 1,7 тисячі голів – 14,4%, в порівнянні з січнем минулого року.

В цілому в січні скорочення поголів’я великої рогатої худоби було в 11 областях.

Після уповільнення темпів скорочення поголів’я дійних корів серед сільськогосподарських підприємств в грудні, новий рік розпочався новою силою скорочень. Очікується, що з ринку і надалі виходитимуть гравці з-за незрозумілої ситуації з ринком землі і триватиме це до з’ясування та впровадження остаточних положень “Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення”.

Кількість корів в домогосподарствах скоротилося до 1,36 млн голів, що на 93,1 тисячі голів менше, ніж в січні минулого року. У першому ж місяці нового року населення позбулося більше, ніж 27 тисяч корів. Скорочення відбувалося в 17 областях країни.

Найбільше вирізали корів на Львівщині – 5,7 тисячі голів, або 6,1%, Закарпатті – 4,2 тисячі голів або 4,8%, Вінницькій – 4,2 тисячі голів або 4,2%, Херсонській – 3,5 тисячі голів або 7,1%, Луганській – 3,4 тисячі голів або 11,4% і Донецькій області – 2,2 тисячі голів або 10,7%.

Нарощувала поголів’я тільки Івано-Франківська область – на 1,8 тисячі голів, або 2,3%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *