Молочне скотарство зрівнялося за прибутковістю з рослинництвом

Галузь молочного скотарства за результатами 2019 р зрівнялася за показниками прибутковості з рослинництвом.

Про це в ефірі радіо «Колос» розповів заступник директора з рослинництва ТОВ «Прогрес» Олександр Антоновський.

За його словами, сьогодні склалася хороша ціна на молоко, тому тваринництво дає непоганий прибуток. Хоча останні 5 років кращі результати демонструвала галузь рослинництва.

«Зараз ціни на зерно дещо впали в порівнянні з попередніми сезонами, і тваринництво по рентабельності вийшло приблизно на один рівень з вирощуванням сільгоспкультур», – каже Антоновський.

Допускається утримання тварин дає і інші плюси. Зокрема, скотарство допомагає створювати нові робочі місця. Крім того, введення кормових культур в сівозміну підвищує віддачу зерновий ниви на 15-20%.

«Для тваринництва заготовляємо сіно, сінаж, кукурудзу на силос, на літній період – зелений конвеєр. Зерновиробництво також зорієнтоване на потреби в кормах. Вирощуємо пшеницю, овес, кукурудзу. Сіємо сою, екструдіруем її і використовуємо як кормову добавку до кормів », – розповідає виробник.

Це допомагає забезпечувати збалансований раціон для худоби – корів і свиней, додав він.

Для довідки: ТОВ «Прогрес» розташоване в Варвинському районі Чернігівської області. Має в обробці 4800 га сільгоспугідь і тримає дві тваринницькі ферми. Поголів’я корів становить 700 голів, загальне поголів’я ВРХ – 1200. Крім того, господарство вирощує до 700 голів свиней.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *