Мірошники назвали проблеми поточного сезону: ціна газу – не головна

Головними трендами роботи підприємств борошномельної галузі в нинішньому сезоні є крайня нерівномірність якості зерна в Україні, зниження експортної привабливості українського борошна через зміцнення гривні, а також конкуренція з зернотрейдерами при високих початкових цінах на сировину.

Про це розповів директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський агентству «Інтерфакс-Україна».

«Дуже (вплинуло – Ред.) Нерівномірне якість зерна по всій країні, пов’язане з погодно-кліматичними умовами в період дозрівання і збирання пшениці, дуже великий відсоток позакласної пшениці, істотне зниження обсягів пшениці другого і третього класу», – зазначив директор асоціації.

Він також зазначив, що на інтерес імпортерів до виробленої в Україні борошні негативно вплинуло зміцнення гривні в нинішньому сезоні.

За даними Рибчинського, іншим трендом стали високі ціни на зерно і високий попит на нього на світових ринках.

«У нас зараз висока конкуренція за зерно безпосередньо з трейдерами. Це традиційна конкуренція, але в цьому році додалися ще високі початкові ціни на нього – тобто не було низького рівня цін для закупівель великих партій », – підкреслив глава асоціації.

Рибчинський також уточнив, що подорожчання природного газу практично не позначилося на виробництві борошна, оскільки пшениця і ячмінь нинішнього врожаю були висушені ще до подорожчання газу нинішньої осені. Крім того, млина не потребують опалення, «так як в процесі переробки виділяється тепло, і при герметичності приміщення це тепло виділяється всередину».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *